DV1 DeVILBISS pistolet lakierniczy - pistolet malarski.

DV1 pistolet lakierniczy DeVILBISS. Pistolet do malowania, pistolet do lakierowania.

 
Pistolet lakierniczy - malarski ręczny niskociśnieniowy DeVILBISS
 

Nowy pistolet od firmy DeVILBISS DV1 nadal przez nas testowany, ale już wiemy że posiada niesamowite zdolności. Został nie tylko stworzony dla lakierów bazowych, ale wkrótce będą dostępne głowice wysokowydajne TRANS-TECH przeznaczone dla lakierów bezbarwnych. Do baz wodnych i konwencjonalnych jest przeznaczona wersja HVLP natomiast wersja HVLP+ przypomina głowicę mieszaną HV25 znanej wszystkim z pistoletu GTi. HVLP + świetnie sprawdzi się w aplikacji lakierów bezbarwnych i lakierów bazowych.

 
DV1 Pistolet lakierniczy, pistolet malarski. Pistolet DeVILBISS
 
Dysza Materiałowa do pistoletu DV1 DeVILBISS
W pistolecie DV1 DeVILBISS diametralnie zmieniona została konstrukcja dyszy materiałowej. Nowa całkowicie niepowtarzalna technologia od DeVILBISS Laminar Flow Architecture. Dysze do pistoletu DV1 zapewniają bardzo delikatny przepływ materiału co powoduje równomierne natężnie przepływu przy stałej wydajności i przede wszystkim szybsze nakładanie nawet dla materiałów o bardzo niskiej lepkości. Specjaliści z firmy DeVILBISS unormowali strefę rozpylenia materiału. Technologia Laminar FLOW Architecture zdecydowanie obniżyła turbulencję, która powstaje w śrdoku dyszy co powoduje większą wydajność pracy pistoletu lakierniczego, większą oszczędność materiału, większa kontrola bez względu na to jakim nakładamy lakierem. Do pistoletu DV1 DeVILBISS zaprojektowano dysze o rozmiarach 1.1 mm, 1.2 mm, 1.3 mm. Trzy rodzaje dysz zapewnią ustabilizowany przepływ materiału co pozwoli lepiej odwzorować kolory.
 
Ergonomia DV1 DeVILBISS
Jedną z najważniejszych rzeczy dla lakiernika jest dopasowanie rękojeści pistoletu do dłoni i palców. Firma DeVILBISS zadbała by pistolet DV1 był jak najlżejszy dlatego konstrukcja DV1 zrobiona jest z lekkich materiałow by zminimalizować zmęczenie lakiernika. Konstruktorzy zaprojektowali pistolet DV1 DeVILBISS aby wydajność pistoletu była maksymalna a przy tym wygodna. Nie zapomiano również o czyszczeniu pistoletu. Gładkie kontury pozwolą w bardzo łatwy i szybki sposób wyczyścić i umyć pistolet.
 
pasek
DV1 Pistolet lakierniczy, pistolet malarski. Pistolet DeVILBISS

Głowica Powietrzna
Lity mosiądz to właśnie nowa głowica dla pistoletu DV1, która została bardzo dokładnie skonstruowana. To właśnie system Air Management Kinetics zwiększył wydajność rozpylania, a przy tym stłumił hałas.

 
ATOMIZACJA
Każdy doświadczony lakiernik samochodowy wie że kluczem no najlepszych wyników w pistolecie lakierniczym jest tzw. "front end". Igła, płynna końcówka i oczywiście pokrywy powietrzne. Dzięki DV1 osiągnęliśmy rozpraszającą na całym świecie atomizację przy wysokich prędkościach aplikacji przy niższych ciśnieniach powietrza. Zostało poprawione irytujące dla lakierników zjawisko, które pojawia się przy każdym wciśnięciu spustu. Udało się dzieki temu poprawić wydajność rozpylania co pozwala utrzymać stałą wielkość cząstek w strefie natrysku dając przy tym dokładne odwzorowanie kolorów, nawet w przypadku bardzo trudnych, silnie pigmentowanych srebrnych powłok bazowych.
 
DV1 DeVILBISS - nowe rozwiązania technologiczne, ciekawostki.
Pistolet DeVILBISS DV1 wygląda całkowicie inaczej niż poprzednie wersje pistoletów DeVILBISS. Firma postanowiła zmienić design pistoletu i wyjść z nowymi pomysłami oraz rozwiązaniami. DV1 jest projektem który zapoczątkuję nową ere pistoletów lakierniczych DeVILBISS na rynku malarskim. DV1 DeVILBISS to dopiero początek nowych pistoletów ! Konstrukcja głowicy powietrznej jest zupełnie inna niż poprzednie z serii GTi. Technologia dysz materiałowych jest zupełnie nowa, zaprojektowana z myślą o pistolecie DV1 który wkrótce zrewolucjonizuje rynek pistoletów lakierniczych. Technolodzy którzy pracowali nad pistoletem DV1 nie zapomnieli także o nowej konstrukcji współosiowego zaworu powietrza. Technologia atomizacji oczywiście również została polepszona bo to właśnie ona w głównej mierze decyduje o wydajności i kontroli pistoletu lakierniczego-malarskiego.
 
Zawór sterujący powietrzem został po raz pierwszy w pistoletach DeVILBISS połączony z wlotem powietrza. Zapewnia to bardziej równomierny przepływ powietrza, ale także sprawia, że pistolet jest lżejszy i łatwiejszy w czyszczeniu, ponieważ zmniejszył się o jedna część. Komponenty są szybkie do usunięcia i wymagają niewielkiej konserwacji, co zapewnia oszczędność czasu. Części do pistoletu DV1 są bardzo mocne i trwałe i dzięki temu nie jest konieczna ich częsta wymiana.
 
DV1 DeVILBISS pistolet DeVILBISS do malowania i lakierowania
 
Krótkie podsumowanie
NOISE
Konstruktorzy również zadbali o zmniejszenie poziomu hałasu, a szczególnie wtedy gdy pistolet DV1 zmuszony jest do długiej i wydajnej pracy.
Kontrola turbulencji
Zaawansowana konstrukcja dyszy, stworzona specjalnie dla pistoletu DV1 DeVILBISS zmniejsza wewnątrz dyszy turbulencje minimalizująć chmurzenie.
Kontrola
Całkowicie nowy połączony zawór powietrza z kilkunastokrotną wyższą czułością zapewnia płynniejsze sterowanie powietrzem dolotowym.
Efektywność Transferu
W pistolecie DV1 DeVILBISS zostało zredukowane ciśnienie co skutkuje lepszą kontrolę wzoru natrysku. Uzyskuje się przez to równomierność rozpylania i zwiększoną efetywność transferu.
Równomierna Atomizacja
Głowice powietrzne przeznaczone do pistoletu DV1 z zaawansowaną geometrią wewnętrzną zapewniają idealnie wyważony, plynny wzór natrysku dla perfekcyjnego wykończenia.
 
DV1 DeVILBISS pistolet lakierniczy, pistolet malarski, pistolet DV1 DeVILBISS
 
DV1 DeVILBISS Pistolet lakierniczy, pistolet malarski grawitacyjny niskociśnieniowy.
Specyfikacja Pistoletu DV1 DeVILBISS.
 
Głowica powietrzna DV1-B+ "HVLP Plus"
Ciśnienie wejściowe 2,00 bar (29 psi)
Zużycie powietrza 300 L/min (10.6cfm)
Długość wzoru natrysku 32.5cm (odległość: 20 mm)
Wypływ materiału 140-190 g / min
Głowica powietrzna DV1-B "HVLP"
Ciśnienie wejściowe 2,00 bar (29 psi)
Zużycie powietrza (przy 2bar) 395 l/min (13,9 cfm)
Długość wzoru natrysku 33cm (odległość: 20 mm)
Wypływ materiału 130-180 g/min
Generalne
Przyłące powietrza 1/4" BSP Uniwersalne
Pojemność kubka 560 ml
Waga (tylko pistolet) 470 gramów
Głowica powietrzna Mosiądz platerowany
Pierścień mocujący głowicy powietrznej Anodowane aluminium
Dysza metriałowa Stal nierdzewna
Iglica Stal nierdzewna
 
Głowica do Pistoletu lakierniczego DV1 DeVILBISS
Lity mosiądz to właśnie nowa głowica dla pistoletu DV1, która została bardzo dokładnie skonstruowana. To właśnie system Air Management Kinetics zwiększył wydajność rozpylania, a przy tym stłumił hałas. Głowice do pistoletu DV1 posiadają również gwint szybkiego montażu. Do pistoletu DV1 DeVILBISS dostępne są dwa rodzaje głowic powietrznych DV1-B(HVLP) i DV-B+(HVLP+). Głowica DV1-B idealnie nadaję się do prac niskociśnieniowych dając bardzo korzystny poziom atomizacji, a głowica DV1-B+ sprawdzi się tam gdzie potrzebna jest wysoka wydajność przy niskim cisnieniu wejściowym.
 
Dysza Materiałowa do Pistoletu lakierniczego DV1 DeVILBISS

Trzy dostępne dla pistoletu DV1 DeVILBISS dysze tj. 1.1 mm, 1.2 mm i 1.3 mm, gwarantują pełną kontrolę we wszystkich warunkach klimatycznych. Dzięki zastosowaniu technologii DeVilbiss Laminar Flow ™ wszystkie trzy dysze zapewnią bardziej stabilny przepływ materiału, co pozwali na lepszą reprodukcję kolorów. Przy połączeniu dysz z głowicami powietrznymi do pistoletu DV1 - zmniejsza się turbulencje powietrza, co zapewnia bardziej równomierne rozpylenie materiału, co z kolei pozwali na lepszą kontrolę, zmniejszając efekt cętkowania / zmętnienia.

 
 
 

PISTOLETY HD PISTOLETY POZOSTAŁE PISTOLETY PRO PISTOLETY AUTOMATYCZNE BHP AKCESORIA ZASILANIE DEVILBISS
Trans Tech HD FLG 5 GTI Pro Lite Cobra 1 PROV-600 Regulator Cyfrowy Zbiorniki Ciśnieniowe Promocje
Conventional HD SLG GTI Pro Cobra 2 MPV-629 Filtr Siatkowy(minifiltr) Pompy Filmy, Opinie
GTI HD Compact SRi Pro Cobra 3 MPV-496 Filtr Siatkowy(stożkowy)   Kontakt
GFG HD Compact V PRI Pro AGMD MPV-497 DeKups    
JGA HD JGA Ceramic GFG Pro AGMD PRO MPV-463 Szybkozłączka    
SRi HD Cspray Gun JGA Pro AGN MPV-4006 Przedłużka    
PRi HD JJ Gun PRO Lite E VIPER MPV-623 Regulatory powietrza    
  Aerograf DAGR VRI PRO AG 361 PROV 650      
  FLG 4 PRI PRO LITE AG 362        
  GPi SRI PRO LITE          
DV1           DeVilbiss


 
http://e-devilbiss.pl Finishing Brands Carlise DeVilbiss Ransburg Binks